הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

beyahad

החוכמה להיות ביחד

להרגיש שייך, לעשות מכל הלב, לתת לאחרים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

תכניות רווחה

תכנית "מועדון שישי"

תכנית "מועדון שישי" מופעלת במסגרת מיזם הפגת הבדידות המופעל ע"י על"ה בשיתוף משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי ואשל החל לפעול מועדון חברתי למבוגרים בודדים המתקשים בניידותם. המועדון פועל בימי שישי במרכז היום למבוגר ע"ש יצחק כץ ברחוב בורוכוב 12. פרטים והרשמה במשרדי העמותה או במייל ellas@alehrehovot.org.il

 

תכנית "חוסן זהב"

תכנית ייחודית למבוגרים, אשר פותחה ע"י מרכז "חוסן" ומופעלת על-ידי מינהל רווחה וסיעוד בשיתוף עם המחלקה לרווחת המבוגר בעיריה. התכנית מעניקה למשתתפים, כלים מעשיים לשיפור החוסן האישי ויכולת ההתמודדות שלהם עם המטלות והאתגרים של החיים בגיל השלישי.
התכנית מתאימה לעבודה עם קבוצות (אשר מתארגנות על-ידי מינהל הרווחה והסיעוד בשיתוף גורמים שונים כגון, מועדונים, מתנ"סים, ועדי גימלאים ועוד) וגם עם יחידים. להנחיית התכנית נבחרו נשות מקצוע מתנדבות שהוכשרו במיוחד על-ידי מרכז "חוסן".

 

תכנית "קשרים וכישורים"

תכנית סיוע חדשנית לאולוסיה מבוגרת עם ירידה קוגניטיבית, אשר מבוססת על נסיון טיפולי רב-שנים ועל ההבנה שניתן לנצל אצל אנשים מבוגרים עם ירידה קוגנטיבית את הכישורים שעדיין קיימים ואפילו לגלות כישורים חבויים. מטרת התכנית היא שימור ושיפור היכולות הקוגניטיביות, החושיות, המוטוריות והחברתיות של המבגור והאטת קצב התדרדרותן.

במסגרת התכנית מופעלים מתנדבים שעברו הכשרה מקצועית מיוחדת לעבודה ישירה עם המטופלים בביתם ולהדרכה של בני משפחותיהם.

התכנית הינה פרי היוזמה והידע של עמותת "עמדא" (עמותה שנוסדה על-ידי בני משפחה של חולים בדמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות), שמכשירה את המטפלים.לרשות המתנדבים עומד תיק הכולל ערכת עזרים ומשחקים המותאמים לחולי דימנציה.

התכנית מופעלת על-ידי עמותת על"ה בשיתוף עמותת 'עזר מציון'.

תכנית קשרים וכישורים לחולי דימנציה

 

חזרה למעגל התעסוקה

תכנית המופעלת על-ידי מכון 'שיפור' ובשיתוף פעולה של ג'וינט אשל, עירית רחובות ועמותת על"ה, ומיועדת לבני שישים פלוס. הרציונל של התכנית קשור לכך שעליית תוחלת החיים הביאה מבוגרים רבים, אשר מרגישים במלוא כוחם, לרצות להשתייך למעגל התעסוקה. למבוגרים הללו יש מוטיבציה ויכולת תעסוקתית גבוהה, אבל הם זקוקים להכוונה ועזרה, על מנת לממש את רצונם.

במסגרת התכנית מתקיימים כ- 15 מפגשים בני 4 שעות, ובמהלכה מקבלים המשתתפים, הכוונה תעסוקתית וסיוע במציאת מקום עבודה.

המחזור הראשון של תכנית התקיים במחצית הראשונה של שנת 2014 והסתיים בהצלחה, כאשר רוב הבוגרים מצאו עבודה. עכשיו מתקיים המחזור השני.