הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

mishpaha

משפחה כן בוחרים

לפגוש בני אדם, לדבר בגובה העיניים,
להרגיש חלק מהמשפחה

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

קצת היסטוריה

על"ה, העמותה למען המבוגר ברחובות, אשר הוקמה בשנת 1982 החלה לפעול בתחום חוק הסיעוד בשנת 1987, עוד בטרם הוחל לראשונה באופן פורמלי. העמותה לקחה חלק בהחלת הפיילוט המקומי של חוק הסיעוד, ובבניית שיטות ונהלי העבודה שבמסגרתו.

חוק ביטוח סיעוד הינו חוק ממלכתי שאושר בכנסת בשנת 1980 ויצא לפועל באפריל 1988. ב-1.5.1987, כשנה לפני החלתו בכל הארץ, הוחל ניסוי (פיילוט) של חוק ביטוח הסיעוד במטרה להעמיד במבחן מעשי את ביצוע החוק אשר נחשב כמורכב ביותר, להפיק לקחים מתהליך היישום על כל היבטיו, ולגזור מהם הנחיות רלבנטיות לקראת החלת החוק בכל הארץ.

לשם החלת הניסוי, נבחרו 4 מגזרי ניסוי ארציים: מגזר עירוני, מועצה מקומית, מועצה אזורית ומגזר ערבי. האזור העירוני שנבחר להוות קרקע לניסוי היה העיר רחובות, בה הוחל הפיילוט באמצעות האגף לשרותים חברתיים של עיריית רחובות (שירותי הרווחה העירוניים דאז).

על"ה, העמותה למען המבוגר ברחובות, עסקה באותה תקופה בהקמה של מרכז-היום ובפיתוח תכניות ושירותים העונים על צורכי הזקנים המתגוררים בקהילה. התמחותה של על"ה בזיהוי הצרכים והבעיות של אוכלוסיית הקשישים הסיעודיים הביא אותה באופן טבעי להצטרף לעוסקים במלאכת יישום החוק, דבר אשר נתפס כאתגר על-ידי כל השותפים שחברו להפעלת הניסוי והעניק לעמותה הזדמנות לקבוע דפוסים חדשים של מתן-שירות לקשישים בקהילה.

ואכן, עוד בשלבים הראשונים של הפעלת חוק הסיעוד (בשלהי שנות ה- 80 של המאה הקודמת), נערכה על"ה והקימה מערך מקצועי מרשים וראוי לכל שבח, של מתן שרותי סיעוד וטיפולי-בית ושירותים נוספים עבור זכאי חוק ביטוח הסיעוד.

מערך מקצועי ועתיר נסיון זה, אשר השתפר, התמקצע והתחזק עם השנים, עומד לרשות מבוגרי העיר רחובות המבקשים למצות את זכותם לקבל שרותי סיעוד וטיפולי בית תומכים.