הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

babait

אין כמו בבית

לחיות במקום המוכר והאהוב, לשמר את הזכרונות,
להרגיש בטוח

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

אודות קהילה תומכת

'קהילה תומכת' הינה תכנית המיועדת למבוגרים בקהילה, אשר מספקת להם מגוון שירותים המסייעים לשיפור איכות חייהם ומאפשרים להם להמשיך להתגורר בבתיהם.
התכנית פותחה ביזמת אשל, כמענה לצורך ולהעדפה של מבוגרים רבים, להזדקן בביתם, לשמור כמה שניתן על האוטונומיה והפרטיות שלהם ולהמנע ממצב שבו הם נאלצים, עקב ירידת יכולת התפקוד שלהם, לצאת מהבית ולעבור למגורים בבתי אבות, או במסגרת מוסדית אחרת.
התכנית מציעה לחבריה שירותיים ייחודיים שאמורים להעניק להם תחושת בטחון בבית, קשר אנושי חם, תומך ומסייע בהתמודדות עם חיי היום-יום, הרגשת שייכות חברתית לקהילה והזדמנויות להשתתפות בפעילויות חברתיות.
התכנית פועלת בעיר רחובות מעל 15 שנה. כיום יש 3 קהילות, בהן גם קהילה תומכת למבוגרים יוצאי אתיופיה וכ- 500 בתי-אב מנויים.

רכיבי סל השירותים של קהילה תומכת

"לחצן מצוקה". לחיצה על הלחצן שעל גבי 'שעון' אותו עונד המבוגר, או על גבי לחצן נייח, מחברת את המבוגר מיידית, למענה קולי אנושי של מוקד מצוקה, שזמין לרשות חברי הקהילה 24 שעות ביממה, ומאפשר הזעקת עזרה דחופה של רופא, משטרה, מכבי אש וכו' וגם איתור של בני משפחה.

שירותים רפואיים. באמצעות הלחצן ומוקד המצוקה, מתאפשר קשר טלפוני ישיר ומיידי עם רופא – להתייעצות או להזעקת עזרה רפואית, כולל פינוי באמבולנס במקרי חירום, ביקור רופא, או סיוע של כונן להרמת אדם.
שירות טיפולי בית. חבר קהילה שמשתחרר מאשפוז זכאי לקבל מהעמותה, בהתאם לצורך, שירות בהיקף של 6 שעות טיפול, למשך שבועיים. השירות יינתן על-ידי שירותי הסיעוד של העמותה.

אב/אם קהילה. לכל חבר קהילה תומכת יש אב/אם קהילה אשר מהווה עבורם כתובת מיידית ראשונה במקרה הצורך. אב או אם הקהילה אחראי על הסיוע הישיר לחברים. הוא זמין בטלפון, נותן סיוע בבעיות יומיומיות, כמו תיקונים קלים, ליווי לטיפולים רפואיים, הבאת תרופות, קניית מצרכי מזון וכו'. אב/אם הקהילה מהווה גם כתובת לפניות של בני משפחתו של המבוגר.
למבוגרים יוצאי אתיופיה, יש אם קהילה הדוברת בשפה האמהרית.

עובדת סוציאלית. כל חבר קהילה זכאי לסיוע ותמיכה של העובדת הסוציאלית, בתחומים שונים המשפיעים על איכות החיים והרווחה הנפשית. היא מעניקה ייעוץ, הכוונה וסיוע (כולל במילוי טפסים) במימוש זכויות ועוסקת גם במתן מידע ותיווך מול גורמי קהילה רלוונטיים, שיחות אישיות ובשילוב בפעילויות חברתיות ותרבותיות. כמו-כן העובדת הסוציאלית מלווה את חברי הקהילה בהתמודדות שלהם עם שינויים וקשיים וכשעולות תחושות מצוקה ובדידות בעקבות מצבי אובדן, חולי או משבר.

מערך מתנדבים. המתנדבים ממלאים תפקידים שונים לרווחת החברים: ליווי לבדיקות רפואיות, שיחות טלפון תקופתיות לשם חיזוק הקשר ומעקב אחר מצב החבר, ביקורי בית בקרב חברים המרותקים לבית, ביקורי חולים מאושפזים, הבאת תרופות ועוד.

הדרכה ויעוץ בתחום הבטיחות בבית. שירות זה מספק לחברי הקהילה התומכת, מידע על הגורמים המביאים לנפילות ותאונות בבית ויעוץ כיצד ניתן למנוע אותן. זו תכנית חשובה המבוצעת על-ידי מדריכים מתנדבים שהוכשרו לכך במיוחד, בליווי של איש מקצוע מומחה לבטיחות ושל אבות הקהילה

פעילויות חברתיות. חברי הקהילה התומכת משתתפים בפעילויות חברה, תרבות ופנאי של עמותת על"ה. הם נהנים מהנחות ברוב התחומים וכמו-כן זכאים להשתתף בפעילויות בקפה תרבות על"ה, ללא תשלום.