הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

ראיון עם אסף וישקין מנכ"ל על"ה רחובות על מתיחת הפנים לבית על"ה ותכניות עתידיות

אסף וישקין, מנכ"ל על"ה, מעולם לא התראיין עד עכשיו. אסף גדל והתחנך ברחובות והוריו מוותיקי העיר. הוא היה פרסומאי במשרדי הפרסום הגדולים במדינה וניהל את תקציבי הפרסום של הגופים המובילים במשק. הוא החליט לעזוב את עולם הפרסום לטובת ניהול על"ה. לאחר שהעמותה עברה למשכנה החדש בבית על"ה, אסף עמל מסביב לשעון על מתיחת פנים כוללת למקום.

אסף וישקין מנכל עלה רחובותהגענו לבית על"ה המרכז החדש לתרבות, רווחה ופנאי למבוגר ברחובות, ברחוב השופטים 5, כדי לראיין את אסף וישקין מנכ"ל על"ה. בעודנו ממתינים למעלית, סקרנו את המבואה. מדובר במבנה חדשני, חם ומזמין ועינינו צדה אחר אוסף הציורים המרשים שתלויים ומעטרים את קירות המסדרון.


עלינו לקומה השניה וחלפנו על פני המשרדים השונים בהם משרדי קהילה תומכת, מוקד אוזן קשבת ודי הופתענו לראות את תנועת האנשים הבלתי פוסקת במקום. אסף בדיוק עלה במדרגות, הוא קיבל את פנינו בחיוך והסביר שבדיוק התחילה הרצאה באולם התרבות.
נכנסנו לחדרו אך נאלצנו להפסיק את הריאיון אחת לכמה דקות מאחר וכל פעם הגיע עובד או מתנדב או סתם גברת שרצתה לברר על מגוון השירותים הניתנים בבית על"ה ואסף עם סבלנות אין קץ עוצר הכל ומשיב לכולם בחיוך.


וישקין (44) נשוי לדנה ואב לשני בנים איתי ויובל, נולד וגדל ברחובות כבן הזקונים לתמי ומלאכי וישקין, מוותיקי העיר. "אימי במקור מנס ציונה" מספר אסף "אך לאחר שהוריי התחתנו, אבי הביא אותה לרחובות. למדתי בבית הספר שז"ר ודה שליט ואת עיקר זמני כנער, העברתי ב'בימת הנוער' מקום שהיווה עבורי בית שני".


אז איך הגעת לכאן לבית על"ה?

"בתחילת דרכי כנער בכלל חלמתי להיות שחקן. בגיל 22 לאחר השירות הצבאי, למדתי בבית צבי משחק. כעבור שנה החלטתי לפרוש. בוקר אחד התעוררתי והתפקחתי, הבנתי שאני לא "חייב" להיות שחקן ומיד החלטתי לשנות כיוון. חיפשתי ללמוד משהו שיפתח עבורי דלתות וכך נרשמתי ללימודי מינהל עסקים במכללה למינהל. סיימתי בהצטיינות וכך התגלגלתי לעולם השיווק. נכנסתי לעולם קידום המכירות ומשם עשיתי מעבר לעולם הפרסום. עבדתי במשרד הפרסום 'שלמור-אבנון-עמיחי' ובמשרד הפרסום 'גיתם'. התחלתי כתקציבאי מתחיל וחסר ניסיון ועם הזמן התקדמתי לתפקיד מנהל לקוחות בכיר וטיפלתי בחברות מהגדולות במשק הישראלי, ביניהם: טבע, בנק דיסקונט, אסם, קבוצת כלמוביל, חוגלה קימברלי ועוד."


"כמו כן במשרדי הפרסום טיפלתי בין היתר גם בתיקי פרו-בונו בעמותות ומצאתי שאני מאוד נהנה לעשות זאת. כעבור כ-10 שנים בעולם השיווק הגעתי לידי מיצוי והבנתי שאני צריך לעשות משהו בעל משמעות עם אתגר וסיפוק. אבי שהתנדב בעל"ה בתפקיד מנהל תחום האיכות בעמותה, הפגיש ביני לבין היו"ר הקודם של על"ה יחזקאל הרמלך. הייתה פגישה מאוד טובה ומכאן נסללה לי הדרך לתפקיד ראש המינהל הכללי של העמותה."


מה הייתה תמונת המצב בעל"ה כשנכנסת לתפקיד?

"כשהגעתי לעמותה נתקלתי בארגון נפלא שעושה המון מצד אחד ויחד עם זאת מצאתי מקומות שיכלו להזניק את הארגון עוד יותר קדימה. היה חוסר בסינרגיה בין המחלקות השונות ובאחידות צורת העבודה, לא הייתה שפה תקשורתית לעמותה, היו תהליכים שלא היו מספיק מקצועיים כדוגמת משאבי אנוש ועוד. וזה היה עוד לפני שבכלל התחלנו לבנות את בית על"ה והוא היה עדיין בגדר חלום."


"התחלתי מהדברים הבסיסיים ביותר הדרושים לכל ארגון כמו מיתוג העמותה ויצירת שפה תקשורתית אחידה. בנוסף בוצע הליך ראורגניזציה שהביא את המחלקות השונות לשתף פעולה ולשתף במידע. עם המעבר לבית על"ה לקחתי על עצמי יחד עם תמי גלטנר שכיהנה כראשת מינהל תרבות דאז, אחריות על עיצוב הפנים של המקום. רציתי שהמקום יעניק הרגשה חמימה וצבעונית ויהיה דינאמי, מזמין, חי ותוסס ובמקביל לעשות מתיחת פנים לתחום התרבות."


"המשימה הגדולה והחשובה ביותר הייתה לקחת את כל השירותים שלנו ולתת להם דחיפה משמעותית קדימה. היה לי חשוב לייצר לעל"ה ולבית על"ה תדמית חיובית של מקום חם, כייפי, "צעיר" ומקצועי במטרה להתמודד עם התפיסות הקיימות כלפי העמותה ונושא הזקנה ככלל."


"בבסיס הרעיון היה לקחת את בית על"ה צעד קדימה עם שפה חדשה צבעונית ושמחה ועם הוספה של פעילויות חדשות. יחד עם מנהלת תחום התרבות והפנאי בעמותה חניתה קאופמן הפקנו תכנית תרבות חדשה לעונת 2019-2020 עם המון תכנים חדשים, עשירים, מגוונים ואיכותיים ובמחירים ממש הוגנים והפקנו לראשונה חוברת פעילות שנתית עמוסה בפעילויות מגוונות. במקביל התחלנו לבנות ולפתח מערכות יחסים עם שותפים אסטרטגיים בהם ארגוני גמלאים שונים בעיר וכמובן חיזוק הקשר עם השותפה המרכזית שלנו - העירייה."


מהו האתגר הגדול שעומד לפניך כיום כמנכ"ל על"ה?

"אחד האתגרים הגדולים הוא להתמודד עם גירעון שנוצר הן בעקבות בניית בית על"ה והן בשל תמורות שחלו בתחום הסיעוד, דבר שמשפיע רבות על העמותה ועמידותה הכלכלית. ביצענו התייעלויות כלכליות וארגוניות ואנחנו עמלים רבות על יצירת גידול בהכנסות העמותה מהפעילות השוטפת וחשיפה לקהל רחב יותר שבסופו של יום בשבילו אנחנו כאן. "


"לשמחתי הרבה הרי בסופו של דבר מדובר בעבודת צוות. יש כאן עובדים ומתנדבים מצוינים ושדרה ניהולית חזקה שעובדת מהבטן ומהלב והם אלה שעושים באמת את העבודה. אני רק עוזר להם לעשות את הכי טוב שאפשר. אני פועל בצמוד לצבי טרופ, יו"ר על"ה שהוא מנטור עבורי - מייעץ ומסייע לי רבות וגם יודע בחוכמה רבה מתי לשחרר ולתת יד חופשית. היו לי הכבוד והזכות לעבוד לצידו של יחזקאל הרמלך היו"ר הקודם של על"ה, ממנו גם למדתי הרבה. בכלל על"ה בורכה בעובדים ומתנדבים מסורים מאוד. אין הרבה ארגונים שאפשר להגיד עליהם שהעובדים הם כמו מתנדבים והמתנדבים הם כמו עובדים."


מה תרצה לומר לסיום?

"אני מבקש לאחל לכל תושבי רחובות המבוגרים והצעירים שנה טובה! שנה של בריאות טובה, הגשמה עצמית והמון סיפוק מהחיים ובהזדמנות זו להזמין אתכם אלינו לבית על"ה, להכיר אותנו ואת מגוון השירותים הרחב שלנו. נשמח לייעץ לכם בכל תחום ובכל נושא ולסייע לכם בהתמודדות נכונה עם אתגרי הגיל ומיצוי נכון של הזמן הפנוי שנוצר לאחר הפרישה לגמלאות."

 

 22.9.2019 ,מתוך כתבת ריאיון לגלית גנדלמן גל גפן רחובות