הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

זכאים לגמלת סיעוד? מחפשים עובדת זרה? לא יודעים למי לפנות?

בעמותת על"ה ברחובות מחכה לכם צוות מקצועי ומנוסה המתמחה בטיפול באדם המבוגר יותר מ- 30 שנה. חשוב שתדעו! חברות סיעוד מטרתן לעשות רווח כספי ואילו כספי הרווחים מחולקים לבעלי הדיבידנדים בחברה. בשונה מעמותת על"ה שדואגות בכספים אלו לספק שירותים נלווים ומשלימים בחינם או בשירותים מסובסדים למבוגרים המקבלים את השירות. על"ה למעשה משיבה את הרווחים לפעילויות ושירותים נוספים עבור המבוגר הנזקק לשירותי סיעוד בעיר רחובות, בה פועלת העמותה.

שירותי סיעוד מבית עלה רחובות

בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בתוחלת החיים. העלייה באורך החיים לא תמיד מלווה בעלייה באיכות החיים וקשישים רבים חיים היום תקופות ממושכות עם מחלות כרוניות. בד בבד ישנם מבוגרים אשר בשלבי גיל כאלו ואחרים חווים ירידה בכושר התפקודי ולעיתים ירידה זאת מלווה בירידה קוגניטיבית.

מצב זה מביא את האדם המבוגר להזדקק לטיפול אישי והשגחה, אשר יסייעו לו בהתאם למצבו ולמגבלותיו בביצוע פעולות יומיומיות שונות בהתאם למצבו התפקודי. בעל"ה העמותה למען המבוגר ברחובות מעניקים שירותי סיעוד כבר למעלה מ-30 שנה, עוד טרם הוצאת חוק הסיעוד אל הפועל ברמה הארצית, שכן על"ה נבחרה להיות בפיילוט הראשון ליישום חוק הסיעוד.

יתרונותיה של על"ה כנותנת שירותי סיעוד הינם רבים ועולים בכל קנה מידה על נותני שירותי סיעוד אחרים. לעיתים כשבאים לבחון או לבדוק את נותן השירות קשה לעמוד את ההבדלים בעין שאינה מקצועית.

חברות סיעוד מטרתן לעשות רווח כספי ואילו כספי הרווחים מחולקים לבעלי הדיבידנדים בחברה. בשונה מעמותת על"ה שדואגות בכספים אלו לספק שירותים נלווים ומשלימים בחינם או בשירותים מסובסדים למבוגרים המקבלים את השירות. על"ה למעשה משיבה את הרווחים לפעילויות ושירותים נוספים עבור המבוגר הנזקק לשירותי סיעוד בעיר רחובות, בה פועלת העמותה.

על"ה הקימה את מוקד "אוזן קשבת" בו מתנדבים מתקשרים למבוגרים אחרים ב-14 שפות שונות, מתעניינים בשלומם ובנוסף מתקיימים מפגשים בין המטלפנים למטולפנים בבית על"ה. כמו כן העמותה מפעילה ,מועדון שישי" הפועל בימי שישי, בו העמותה דואגת להסעות הלוך ושוב מביתם של המטופלים למועדון ובחזרה וזאת במטרה להפיג את תחושת הבדידות הרווחת בקרב בני הגיל השלישי.

בין שלל הפעילויות והתוכניות המתקיימות בבית על"ה, על"ה גם מפעילה מרכז יום בעיר, שאליו ניתן להגיע בהסעות, לקבל ארוחת בוקר וארוחת צהריים ולהשתלב בשלל חוגים מעניינים, לצד פעילויות במוסיקה, אמנות ועוד. זאת ועוד להפעלת פרויקט "קהילה תומכת" המזכה את החברים בו בלחצן מצוקה וטיפול רפואי 24 שעות ביממה ולאב בית שמגיע לעשות תיקונים קלים בבית, להתקין אביזרי עזר ואף להביא תרופות לאלו המתקשים לצאת מביתם.

לדבריה של ענת שפירא, מנהלת שירותי הסיעוד וטיפולי בית בעל"ה, העמותה למען המבוגר ברחובות: "אנו בעל"ה מעסיקים צוות מקצועי הכולל רופאה פסיכיאטרית אחות ועובדת סוציאלית, בעוד שהתקן מאפשר לנותן השירות להעסיק מלבד לעובדת סוציאלית או רופאה או אחות. אף על פי שמדובר בעלות שהיא יקרה יותר עבור העמותה, חשוב לנו להעסיק את שלושת הגורמים הללו יחדיו היות וכך אנו מקבלים ראייה הוליסטית משלימה עבור מקבלי שירות הסיעוד של העמותה, בכדי לספק הן שירות טוב יותר והן לקבל ראייה רחבה יותר באשר למצב הרפואי והתפקודי של המטופלים באופן הנכון ביותר והמותאם עבורם."

"כשמדובר בהשמה של עובד זר, אנו יושבים עם המשפחות של הקשישים על מנת להעניק פרופיל מטפל נכון ודרוש לקשיש" אומרת ענת ומוסיפה "אנו מוודאים את הרקע של העובדים הזרים אל מול תאגידישירותי סיעוד לגיל השלישי ברחובות העובדים הזרים וזאת בכדי לבצע התאמה מלאה עד כמה שניתן ולהימנע מהחלפות עובדים וכלה בהגעה למקרים קשים יותר."

לגבי מטפלים ומטפלות עם הכשרה מקצועית אומרת ענת כי "אנו בעל"ה דואגים להעביר למטפלים ולמטפלות הן הישראלים והן הזרים, הכשרות מקצועיות נוספות מעבר למה שנדרש מאתנו בהסכם עם המוסד לביטוח לאומי, זאת על מנת לתת להם כלים להתמודדות יומיומית טובה ונכונה יותר עם הקשישים."

לסיום אומרת שפירא כי "ותק המטפלים אצלנו בעל"ה הינו גבוה לצד איכות ורמת מטפלים גבוהה. אנו דואגים לספק מענה קולי אנושי 24 שעות ביממה, המאפשר את חזרת העובד במקרה הצורך או בשעת חירום, גם מעבר לשעות העבודה. אנו נמצאים כאן בעמותה בשבילם ולמענם של המטופלים הסיעודיים של העיר במסירות רבה ועם אהבה מאוד גדולה ורואים בעבודתו שליחות אמיתית."

>> ליחצו כאן לקבלת כל הפרטים על שירותי הסיעוד של על"ה רחובות