הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

נכנסים לבנין החדש!

שלושת השותפים העיקריים במימון הבניה: מימין ר' מלול, ג' גמליאל, י' הרמלך
(נכתב לפני המעבר לבית על"ה החדש)
לכל בנין יש צורה ותוכן שנתנו לו יוזמיו, מתכנניו ומבצעיו. לכל בנין ישנה הייחודיות שלו. כאשר תעמדו מול הבניין החדש של על”ה תוכלו לבטח להבחין באופיו, שנובע מתפקודו המסוים כמרכז לשירותים ולבילויים של הגיל השלישי. בכך שונה הוא מסביבתו, שמכילה מבני מגורים, מסחר, גן ציבורי.
איך נולד מבנה? הוא לא נולד יש מאין. לידתו אורכת זמן רב. לעתים שנים רבות, ויש בה עליות ומורדות. תחילה צריך שיהגו אותו, שייזמו אותו, שיימצאו כספים למימושו. אז מתחיל תהליך  של ניתוח הצרכים שהוא, הבניין, אמור לספק:
כמה שטח להועיד למשרדו של החשב, כמה ליחידה של אוזן קשבת, מה בדיוק יכיל המטבחון הסמוך לאולם ועוד. למעשה עורך לו היזם , במקרה שלנו הנהלת על”ה , תעודת זהות מעודכנת של עצמו: מי אני? מה אני רוצה שיהיה בבנין שלי? הכל   כפוף לאילוצים של האתר, לזמן ולתקציב.
אחר כך יבואו המתכננים וילבישו תכניות על הצרכים: תכניות של המבנה כולו, של חללים, פרוזדורים, מדרגות שירותים, תכניות של פרטים. שימו לב לדוגמה לחזית הבנין, ללוחות האבן המחוספסים, לגוון האדמדם שלהם, לחריצים שביניהם, לרמפה (כבש) לנכים ועוד. שימו לב גם למחיצות המתקפלות שבאולם ועוד. כל אלה מחייבים תכנון מפורט ומדוקדק.
והנה יגיע תורו של הביצוע. לשם כך טוב שיהיה קבלן טוב, מקצועי, אמין, שיוביל את הבנייה בבטחה מתחתית הכלונסאות ועד לאחרון הספרינקלרים (מתזי מים  בתקרה לכיבוי אוטומטי של שרפות). למזלנו נמצא הקבלן שעונה לדרישות אלו. במהלך הבנייה עלולות לצוץ בעיות. הגדולה שבהן, כזכור, העיכוב בחיבור החשמל. בקיצור: מלאכה רבה, וסוף מעשה במחשבה תחילה.
אם נעזרתי קודם לכן בזלדה וביהונתן גפן, אצטט לסיום את חז”ל: "אשה נאה, דירה נאה וכלים נאים - מרחיבים דעתו של האדם". נשות על”ה - אין ספק, נאות הן, הבניין נאה אף הוא, הכלים הנאים עוד יגיעו, ועתה נותר לנו להיכנס בהנאה לבנין ולהרחיב הדעת בתוכו.
כתב: יוסי רזי