הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

שירותי הסיעוד של על"ה עומדים לרשות מבוגרי העיר בהדרכה ובעצה טובה ללא תשלום

עמותת על"ה מזכירה כי מבוגרים הזקוקים לסיוע בתפקוד יומיומי ועומדים בקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי, זכאים לגמלת סיעוד וגם זכאים להנחות נוספות במוסדות המדינה השונים:

  • הנחה בחברת החשמל . מקבלי גמלת סיעוד בגובה 168%, או אלו שאושרה להם גמלה בשיעור זה, שהופחתה על רקע הכנסות, זכאים ל- 50% הנחה עבור 400 ק"ש ראשונים בתשלום החשמל. ההנחה ניתנת באופן אוטומטי. החשבון צריך להיות על שם המבוגר.
  • הנחה בארנונה . מקבלי גמלת סיעוד זכאים להנחה של עד 70% בארנונה. גם הנחה זו ניתנת באופן אוטומטי, אך מי שמקבל גמלת סיעוד זמנית או אם הגמלה אושרה אחרי שהתקבל חשבון הארנונה. רצוי לבדוק מול מחלקת הארנונה ברשות המקומית.
  • הטבה בתשלום מים. ניתנת למי שאושרה לו גמלת סיעוד של 150% ומעלה או אלה שאושרה להם גמלה מופחתת עקב הכנסות. כל אזרח זכאי לקבל כמות של 3.5 מ"ק בחודש בתעריף נמוך. במסגרת ההטבה ניתנת הנחה של כמות נוספת של 3.5 מ"ק לחודש.
  • פטור מתשלום לכניסת מלווה. לפי התקנות לשוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלות (התאמת נגישות לשירות), 2013, אדם הזכאי לגמלת סיעוד, פטור מתשלום עבור מלווה המגיע  אתו למקום ציבורי. הפטור מותנה בהצגת תעודה. זכאי גמלת סיעוד מקבלים מביטוח לאומי לביתם תעודת "זכאי גמלת סיעוד". התעודה תקפה לשבע שנים. הפטור יינתן רק במקומות בהם כניסת המלווה אינה מחייבת שירות אישי עבורו או הקצאת מקום, כמו כניסה למוזיאון. במקרים כמו שכירת חדר במלון, מושב בתחבורה ציבורית, מושב בבית קולנוע, לא ניתן פטור.

בשירותי הסיעוד של על"ה מתייחסים למכלול הנתונים והזכויות של מקבלי גמלת הסיעוד, המאפשרים למבוגר ליהנות ממטריית ההטבות להן הוא זכאי.

>> לחצו כאן לפרטים מלאים על שירותי הסיעוד של העמותה למען המבוגר ברחובות

או התקשרו אלינו: 8870*, שלוחה 5

או צרו איתנו קשר

כתבה:יהודית שפירא