הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

יום המתנדב - חוויה ירוקה למתנדבי עמותת על"ה

_מתנדבים_AA.jpg

י' הרמלך: "יום המתנדב" מבטא את תודתה והערכתה של העמותה למתנדביה

בספרו "הלם העתיד" כינה אלווין טופלר את החברה האמריקאית "חברה המשליכה את עצמה לזבל".  אורח-חיים בזבזני יוצר נורמה המקדשת את החדש. 130 מתנדבים בעמותת על"ה קיבלו המחשה לתרבות הזבל, כשיצאו ביום המתנדב לסיור מרתק ומעורר השראה באתר חירייה ופארק אריאל שרון.

הרגעים המשמעותיים בסיור היו דווקא בסיומו, כאשר צפינו צפו בתחנת המעבר, אליה הגיעו משאיות הזבל מגוש דן, ופרקו את "הסחורה", שהועברה למשאיות גדולות שהעבירוה להטמנה במחצבות הנגב. נדהמנו מכמויות הפסולת. אחרי חמישים שנה עבר אתר חירייה מהפך. מאתר מצחין הפך לפארק אקולוגי מתפתח. כבר לא מוסיפים זבל על ההר. המקום הפך לתחנת מעבר. למרגלות ההר פועל פארק מִחְזוּר תעשייתי, שכולל מפעל לפסולת בניין, מפעל למחזור גזים (מֵתָן) ומפעל לייצור דלק מוצק. הסיור כלל ביקור במרכז המבקרים, שם אפשר היה לקבל רעיונות לשימושים שונים בחומרים ממוחזרים.  תחנה נוספת בסיור הייתה תצפית אל עבר מרחבי פארק שרון, המשתרע על שטח של 450 דונם וכולל דשאים, עצים, אגם, שבילים לרוכבי אופניים, ספסלים ופינות מוצלות. הפארק היפה יוצר רצף ידידותי מאוד לסביבתו. מנקודת התצפית אפשר היה לראות את מגדלי תל אביב ורמת גן, את הספארי, מקווה ישראל וחולון.

את הסיור חתמה ארוחת צהריים טעימה. במהלכה בירך את המתנדבים יו"ר העמותה יחזקאל הרמלך שציין כי יום המתנדב בא לבטא הערכה ותודה של העמותה למתנדביה שבפועלם ואיכותם הביאו את על"ה לצמרת העמותות בישראל. ביקש ממי שטרם תרם להעלות תרומתו להשלמת התקציב הדרוש  להשלמת בניית הבית הנבנה עבורם ובשבילם. הודה לשרה, אסף וקרן שעמלו להצלחת יום המתנדב. 

גם המתנדבים לא חסכו בשבחים: שרה קפרי העלתה על נס את הארגון המופתי, האווירה הנעימה, ההדרכה הטובה, העזרה ההדדית בין המתנדבים ותחושת ה"ביחד". אתי וייסלר, שנהנתה מאוד, הביעה משאלה לקיום טיולים נוספים בעתיד.

 

כתבה: חני פרנק