הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

מדורים

מתנדבת החודש – פסיה פרנקל–גולדנר

_פסיה1.jpg

פסיה, רכזת החוגים של עמותת על"ה היא ללא ספק "פצצת אנרגיה" מהלכת.

בעברה, עבדה ארבעים ושש שנים כמורה לחינוך גופני וכרכזת חברתית במערכת החינוך, ועם פרישתה צדה את עינה מודעה על חוג טניס שולחן ב"כיוון חדש".

בהמשך פגשה את ד"ר אסתי קפולניק - רכזת תחום התרבות והספורט ודרכיהן הצטלבו. אסתי הזמינה אותה לבוא לעבוד כרכזת חוגים  ומאז היא שם. מיום התנדבות בשבוע הגיעה לארבעה וידה עוד נטוייה...פסיה חוזרת ומציינת את הזכות הגדולה לעבוד עם אסתי ועם דקלה,וכשרואים את האור בפניה, מבינים מה היא שחה.

שאלתי את פסיה לגבי ארגון והתנהלות החוגים. היא מתארת את תהליך פגישת ההיכרות ואת השיחה בין אסתי לבין תושב המבקש להצטרף לחוג והתאמתו לתכניו ומהותו. "מגוון החוגים עצום וכל העת נוספים חוגים נוספים" היא מציינת. וה"פלא" בעיניה הוא שגיל הגמלאים הולך ויורד וכיום בפעילויות בקפ"ה על"ה ניתן לראות גימלאים בני 60-55.

המוטו של פסיה חד וברור: "לתת ללא גבולות , מאהבה ועם כל הנשמה" וגם "אם נטלת על עצמך לעשות, עשה את המקסימום."

פסיה מספרת בצנעה שהיא מתנדבת גם בבית החולים קפלן כאחראית מתנדבים: "רוח ההתנדבות", היא מורשת שקיבלה מהוריה ז"ל שהתנדבו שנים רבות.

ביקשתי מפסיה לספר על מאורע שריגש אותה. היא מספרת על פתיחת חוג כדור הרשת, שאפשר בפעם הראשונה לגמלאיות לשחק לפי החוקים ולהתחרות מול קבוצות אחרות.

"מה החלום שלך?" אני שואלת והיא עונה ללא היסוס:" לראות אנשים נוספים בקפה על"ה, להוציא אנשים מהבית למקום  בו ימצאו חברותא, וגם פעילויות מהנות ומרחיבות דעת."

המוטו המסיים של פסיה אומר הכול: "מה שאנחנו עושים למען עצמנו – מת עמנו , מה שאנחנו עושים למען האחרים – נשאר לעולמים."

 

כתבה: מלי בשן- לוין