הגדלה של הטקסטהחזר גודל טקסט לבררת המחדלsmallTextשנה לרקע בהיר וכתב כהההחזר את הצבעים לבררת המחדלשנה לרקע כהה וכתב בהיר
fbiconphone

lekavot

משהו לקוות לו

להתחיל מחדש, לדאוג לעצמך, לבחור באיכות חיים

פנו אלינואנא הכנס שםאנא הכנס מספר טלפוןכתובת המייל לא תקינהInvalid InputInvalid InputInvalid InputInvalid Input

לקוחותינו

חזון בהתגשמותו: עמותת על"ה בונה מרכז רב-תכליתי לאוכלוסייה המבוגרת ברחובות

בית על

מי שעמל בשש השנים האחרונות והביא למימושו של החזון הוא יו"ר עמותת על"ה בהתנדבות יחזקאל הרמלך שאמר: "ראוי להזכיר כי את הרעיון הגה לפני 12 שנה היו"ר הקודם דב חכם. בתחילת הדרך תמכו וסייעו ראשי אשל פרופ' יצחק בריק וד"ר יוסי תמיר. מי שמלווה אותנו, מעודד ומסייע לאורך כל הדרך הוא ראש העיר רחמים מלול . לאחרונה, עם כניסת השרה גילה גמליאל לתפקידה, הכירה במיזם כפיילוט ארצי מכונן והחליטה לסייע להגשמתו".

במפגש המסורתי של הרמת הכוסית לכבוד חג האביב- האולם במרכז היום למבוגר ע"ש יצחק כץ היה מלא עד אפס מקום . האירוע עמד בסימן הגשמת חלום בניית בית על"ה - מרכז רב-תכליתי לאוכלוסייה המבוגרת ברחובות. הוקרן סרטון המציג את התכניות וההדמיות של המרכז, דהבא אייל הציגה מיזם חדש להפגת תחושת הבדידות של המבוגר. הזמרת מירה חיימוביץ והקלידן דני עידן הנעימו את המפגש.

בהמשך מספר דב חכם: "בשנת 2004 התגבש אצלי הרעיון. ראיתי בהקמת הבית מודל חדש של מרכז רב שירותים לקהילת המבוגרים. מקום שיאגד בתוכו את רוב פעילויות העמותה ושירותים חדשים שיתווספו בעקבות חידושים בתחומי הזקנה וההתפתחויות הטכנולוגיות של המאה ה-21". הוא השקיע זמן, מחשבה ומאמצים אך לצערו הדרך הייתה זרועה מכשולים בירוקרטיים שאיימו כל הזמן על עצם מימושו של הרעיון .

בשלהי 2009, לקראת סיום תפקידו, יזם חכם את בחירתו של יחזקאל הרמלך ליו"ר על"ה ומאז חלו בעמותה תמורות ארגוניות וניהוליות משמעותיות שהמשיכו הובלתה של על"ה לצמרת העמותות בישראל. במקביל המיזם להקמת בית על"ה קיבל תנופה משמעותית.

הדרך אכן הייתה זרועה מכשולים. המגרש שהקצתה העירייה היה משותף עם אקי"ם, הסכם אשל עם משרד האדריכלים קוים רק בחלקו, הסכם משולש עירייה-על"ה-קופ"ח מאוחדת לשכירת קומה שלישית במימון מראש לטווח ארוך סוכם והיה מוכן לחתימה אך ברגע האחרון

לא נחתם בגין התפתחות מפתיעה של חלופי מנכ"ל מאוחדת. ניהולו של המיזם שהיה באחריות חברת ה.ל.ר. עבר לניהולה של העמותה.

יחזקאל הרמלך לא נרתע ולא הרפה. התגבר על מהמורות ומשוכות. גייס את עו"ד עוזי סלנט לעמוד בהתנדבות בראש "צוות הקמה", צירף אליו את אינג' יוסי רזי, ניטו הופמן ואסף וישקין, אינג' נחום הוכמן מונה למנהל הפרויקט ויחד עם המתכנן הוותיק אדר' נתן גולדשמידט המיזם נע קדימה.

ביום שלישי, 31/5 בשעה 18:00 יתקיים טקס הנחת אבן הפינה בחסות השרה גילה גמליאל ובמעמד ראש העיר מלול ויו"ר על"ה הרמלך.

אווירה מיוחדת שוררת בקרב מתנדביה הרבים של העמותה ועובדיה, ככל שמתקרב מועד התחלת הבנייה. כולם מתרגשים מהצלחת הגשמתו של החלום וצופים התרחבות נוספת בפעילותה הברוכה של העמותה הגדולה בעיר ומהמובילות בישראל.